Film önerileri


En iyi filmler
Black film izle(2005)


2005 film izleı güzel bir hint/amerikan filmi izleyin.yasamını karanlıkta yaşamaya mahkum sağır ve kör 1 kızın, öğretmeni sayesinde hayatın abecesini öğrenmesinin konu edildiği; dram yönünün sömürülmeyip sadece ortaya konulduğu, sürükleyici ve izlenesi bir eser. kızlarına belli kalıpların içerisinde baktıkları için başarılı olamayan bir aileye, öğretmen bakış açısının bolluğu ile karşılık veriyor ki bu sayede imkansızı-bu da asla öğrencisine öğretmediği 1 kelime- başarıyor.

Black filminin 2013 yılında Türkiye'de Benim Dünyam adıyla 1 yeniden çevrimi gösterime girmiştir.

Life of Pi, Pi'nin Yaşamı(2012)
İzleyiciye çok farklı bir deneyim yaratacak olan LIFE OF PI, bizleri genç bir çocuğun inanılmaz macerasına sürüklüyor – heyecan verici, spiritüel, keyifli, tüyler ürpertici, espirili ve aynı zamanda trajik bir hikaye. Pi Patel’in Hindistan’daki egzotik bir hayvanat bahçesinden Pasifik’e uzanan yolculuğunda yaşadığı gemi kazası sonucu 1 sandalda 1 sırtlan, kırık bacaklı 1 zebra, 1 orangutan ve üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ile hayatta kalan tek insan olarak yaşadığı akıl almaz hikayesini sunuyor. Pi, uçsuz bucaksız okyanusta bir sandalda başbaşa kalan bu enteresan dörtlünün arasında hayatta kalma savaşı verirken, akılsı sonucu besin zincirine kurban gitmemeyi başarır ve sonunda Kaplan Richar Parker ile başbaşa kalır. Pi yasamta kalmak için bu devasa kaplana büyük 1 anlayışla yanaşmak zorundadır ve inanılmaz masalları böylece devam eder.

Pulp Fiction - Ucuz Roman(1994)
Ödül avcısı Butch Coolidge şeytanla yaptığı 1 anlaşmada ödemeyi durdurmaya karar verir. Honey Bunny ve Pumpkin, yasamlarına biraz hareket katmak isteyen genç ve bir1lerine aşık 1 çift soyguncudur. Bu arada iki işi iyi bilen gangster, Vincent Vega ve Jules, günlük işlerinden 1i olarak,patronlarına ödemeyi geciktiren bir kaç sahtekar genci vurmaya giderler. Vincent patronun genç ve güzel karısına bebek bakıcılığı yapmakla da görevlendirilirken ortağı suç yaşamına son vermeye karar verir. Cesur 1 boksör ise para karşılığı hile yapmayı redderek şehirden kaçar. Kader bu aykırı tipleri mutheşem 1 raslantı sonucu bir araya getirecektir.

Trainspotting(1996) film izle
Mark Renton'un Edinburgh'ta yaşayan kendisi gibi eroin bağımlısı bir grup İskoç genç arkadaşı vardır. Hepsi ezilmiş, yalancı, psikopat, hırsız ve uyuşturucu madde bağımlısıdırlar. Kendilerine eroinle zarar verdikçe, kaçınılmaz sona yaklaşırlar ve arkadaşlıkları giderek zedelenmeye başlar. İçlerinden sadece Mark, bu durumdan kurtulabilecek iradeye sahiptir. Ancak, yaşamayı seçip seçmeme konusunda kararsızdır.

Kal Ho Naa Ho(2003)
The indian love story diye sloganı bulunan 2003 eserı karan johar-nikhil advani filmidir.aşkın ne zaman website nerde geliceği,hayatının aşkının aslında başucunda olup da farketmediğin,sevmenin hoşlandığıni mutlu görmek olduğunun,ne kadar zorda olsa aşkını başka birine aşık etmenin,aşka bazen 1 ömürün yetmediğinin,insanların her zaman eşinin iyi bir arkadaş olmasının istediği lakin en iyi arkadaşının eşin olabileceğini bize gösteren filmdir.

Das Boot(1982)
1979 yılında çekilmiş 1981 yılında vizyona giren, İkinci dünya savaşında u 96 adlı tip 7 sınıfı alman U-boot mürettebatın konu alan film. Propaganda unsuru taşımaz. Wolfgang Peterson yönetmenliğinde Almanca çekilen film izle yaklaşık 6 saatir. Savaşta Alman denizcilerin yasamlarını içinde bulundukları psikolojik durumu görsel bir anlatış biçimiyle dile getirmektedir. 1980'deki galasında zamanın ünlü isimleri filmi sonunda Wolfgang Petersonu ayakta alkışlamıştır. Diğer savaş filmlerinde olmayan savaşın insancıl boyutunu ortaya çıkartmıştır.

Donnie Darko - Karanlık Yolculuk(2001)
80'lerin sonunda geçen öyküde, Donnie Darko adında 16 yaşında bir genç, kimi gerçek olmayan görüntüler görmeye başlıyor. Özellikle de tavşan kostümlü 1 adam beliriyor sık sık. Çevresiyle uyum sorunu yaşayan genç, ailesinin ve okulun kendisi için çizdiği yoldan ayrılıp, esrarengiz misafirinin izinden gidecektir...

80'lerin gençlik filmleri, bilim kurgu ve korku filmlerinin, tüyler ürpertici karışımı olarak tanımlanabilecek film, son dönemin en ilgi çekici bağımsız yapımlarından biri.

Yönetmenin ilk filmi olan Donnie Darko, 2001 Sundance film izle Festivali'nde gösterildi. Filmin son derece başarılı web sitesi ise En İyi Web Sitesi ödülü aldı.

Reservoir Dogs - Rezervuar Köpekleri(1992)
1 grup suçlu, bir mücevher deposunu soyarlar. Polis o kadar çabuk peşlerine düşerki aralarında bir muhbir olduğundan şüphelenirler.
The Man from Earth izle - Dünyalı izle(2007)
Üniversitede başarılı bir tarih profesörü olan John Oldman ortada hiçbir neden yokken, aniden 10 yılını ayırdığı akademiden istifa etmiştir. Şehirden gitmeye hazırlanırken veda etmek için evine gelen meslektaşları ondan neden istifa edip gitmesi gerektiği konusunda bir açıklama yapmasını isterler. Arkadaşları John'un bu sessizliğine anlam verememektedirler. Önceleri suskun kalan John da neden gitmesi gerektiğini 1az geçmişe dönerek anlatmaya başlar.Life Is Beautiful - yasam Güzeldir(1997)
1930'ların İtalya'sında Guido adındaki tasasız, kaygısız 1 Yahudi kitapçı yakın 1 şehirdeki güzel kadına kur yapıp onunla evlenerek 1 peri masalı başlatır. Guido ve karısının 1 oğulları olur ve İtalya'yı Alman güçleri istila edene kadar 1likte mutluluk içinde yaşarlar. Ailesini 1 arada tutabilmek ve oğlunun Yahudi toplama kamplarının dehşetinden elinden geldiğince uzak tutmak çabası ile Guida bu yıkımı bir oyun gibi gösterir. Bu oyunun kazanma ödülü ise bir tanktır...